Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pomoc finansowa udzielana pracodawcom przez Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu

Pomoc finansowa udzielana pracodawcom przez Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu

24 marca 2023

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu otrzymał dofinansowanie od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu otrzymał dofinansowanie od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu otrzymał wsparcie finansowe na realizację działań  w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030; Edycja 2022.

Głównym celem Programu jest wzmocnienie organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła w zakresie kapitału ludzkiego i społecznego oraz potencjału instytucjonalnego w celu realizacji działań statutowych, w tym dotyczących rozwoju przedsiębiorczości i kształcenia dualnego.

W ramach Zadania  1: Wsparcie instytucjonalne i infrastrukturalne organizacji rzemieślniczych Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła Cech realizuje Projekt:

"Rzemiosło - z tradycją w nowoczesność"

Umowa NR 87/PIR/Z1/2022

Okres realizacji projektu: od 01.06.2022r. do 31.12.2022r.

Dofinansowanie: 18 021,06 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 18 021,07 zł

Celem Projektu jest wzrost efektywności realizacji celów statutowych Cechu, w tym  w obszarze kształcenia dualnego.

LOGO NIW

24 lutego 2023

Koncert Karnawałowy 2023

1 lutego 2023r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się Koncert Karnawałowy tradycyjnie organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Koncert był wspaniałą ucztą nie tylko dla melomanów. Wieczór muzyczno-karnawałowy uświetniły występy uczniów, absolwentów i pedagogów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. W tej pięknej podróży muzycznej przewodnikiem była Pani Dorota Barczyk Dyrektor zgorzeleckiej szkoły Muzycznej, która  koncert prowadziła jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem.

Koncert uświetniła jeszcze jedna uroczystość.

 Na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu uchwałą Związku Rzemiosła Polskiego Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego odznaczona  została Pani Dorota Barczyk Dyrektor zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Dekoracji dokonał Starszy Cechu Pan Franciszek Wurszt w asyście członka Zarządu Pana Zbigniewa Filipowicza. W raz z odznaczeniem przekazano najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za dotychczasową pracę i zaangażowanie. 

7 lutego 2023
Czytaj więcej o: Koncert Karnawałowy 2023

Pliki do pobrania